آیا از عدم توسعه فردی ناراحت هستید؟

9 ماه پیش

ما سعی نداریم افراد را قضاوت کنیم یا در مورد کسانی حرف بزنیم که هیچ تلاش قابل توجهی برای بهبود زندگی خود انجام نمی دهند. هر کسی مسیر خودش را دارد و بعضی ها ممکن است همانطور که هستند روند خودشان را دوست داشته باشند در حالی که ممکن است بگوییم چرا اشتباه می کنند. درست است که بسیاری از مردم از وضعیت زندگی خود ناراضی هستند یا چیزی آن ها را خوشحال نمی کند اما واقعیت اصلی این است که اکثریت نمی خواهند تنبلی خودشان را باور کنند و در راه تغییر اعتقادات محدودکننده خود هیچ تلاشی نمی کنند.
به طور متوسط افراد به گفتگو راجع به هرچیزی درباره توسعه فردی علاقه مند هستند و داشتن یک زندگی شادتر و تلاش برای تحقق بخشیدن به توانایی های فردی از نظر افراد بدبین کاری ساده لوحانه است. برای آن ها جهان جایی است به شدت بی رحمانه و دور از عدالت. این دیدگاه سیاه یک مکانیسم دفاعی است که افراد برای مقابله با ناامیدی و شکست در پیش می گیرند.
زمانی که تصمیم به تغییر می گیرید ممکن است چیزهایی را تجربه کنید که خیلی خوشایند نباشند مانند ترس جدا شدن از مردم یا ترد شدن. اگر به نوعی در زندگی خود احساس خستگی می کنید یا به خاطر انتخاب مسیر دچار سردگمی شده اید می توانید با پیدا کردن راهی برای مقابله با آنچه شما را آزار می دهید پیشرفت کنید.

با تغییر بینش خود می توانیم تصویری واضح تر از خودمان را به جهان ارائه دهیم و انواع چیزهایی که در پی به دست آوردن آن هستیم را داشته باشیم

هدف ما در زندگی این است که تجربه کنیم، یاد بگیریم، کشف کنیم و به وجود بیاوریم. رشد و تکامل بخشی از این روند است. ما باید رشد کنیم و با گذشت زمان تغییراتی را در خودمان به وجود بیاوریم. مبارزه با این روند منبع نارضایتی و ناامیدی برای بسیاری از افراد است.
با تغییر بینش خود می توانیم تصویری واضح تر از خودمان را به جهان ارائه دهیم و انواع چیزهایی که در پی به دست آوردن آن هستیم را داشته باشیم. بهتر است از شهود خود پیروی کنید و به قلب خود گوش فرا دهید و مسیر خود را کشف کنید. ممکن است نگاه اطرافیان یا تغییر رابطه با آن ها ناراحت کننده باشد چون دیگر نقطه های اشتراک پررنگی بین شما و آن ها وجود ندارد. اما به یاد داشته باشید چیزی به عنوان اشتباه وجود ندارد شما فقط یک ترجیح متفاوت دارید که تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوب است.
هنگامی که در مسیر رشد و توسعه فردی قرار گرفتید دیگر با آن مبارزه نخواهید کرد چرا که این مسیر را پذیرفته اید و آتشی است که اگر روشن شد خواموش نمی شود. این سفر برای هر کسی با تغییرات کم شروع خواهد شد و چیزی نیست که به طور خودکار رخ دهد بلکه برای هر کسی متفاوت است و بسیاری از عوامل فردی بر آن تاثیر دارد.
تغییر دیدگاه ها و تجربیات به طور خودکار روابط شما با بسیاری از افرادی که با نگاه فعلی شما سازگاری ندارند را دچار تغییر می کند. گاهی اما برای اینکه بتوانید به طور قابل توجهی خودتان را تغییر دهید باید در تعاملاتتان با دیگران تجدید نظر کنید.
به این ترتیب در مسیر توسعه فردی برای به دست آوردن برخی چیزهایی که می خواهید باید خیلی چیزها را از دست بدهید.

جهت آشنايي بيشتر با قانون جذب و رسيدن به اهداف و موفقيت ، به کانال تلگرام گروه تحقيقاتي مثبت بين بپيونديد:

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد