اصول مهم در انتخاب شریک زندگی

5 ماه پیش

تحقیقات نشان می دهد که داشتن شریک زندگی خوب یکی از بهترین انتخاب هایی است که شما می توانید برای خود انجام دهید. به گفته نیویورک تایمز، “ازدواج باعث می شود که مردم زندگی شادتری داشته باشند و با رضایت بیشتری نسبت به کسانی که تنها باقی مانده اند به زندگی خود ادامه دهند”. تارا پارکر پاپ تایمز به تازگی تحقیقاتی در رابطه با ازدواج موفق انجام داده است که نشان می دهد مشارکت هایی که به شادی و رضایت فردی منجر نشود می تواند به سلامت روانی او آسیب برساند. پس چگونه می توانید شرکای مناسبی انتخاب کنید و برنامه خود را برای موفقیت در درازمدت تنظیم کنید؟

– زوج های موفق یاد می گیرند و با هم رشد می کنند.
یک زن و شوهر پس از اینکه 30 سال زندگی مشترک تصمیم گرفتند هر دو ادامه تحصیل کنند، این تحصیل تقریبا پنج سال به طول انجامید. آن ها مدت زمان زیادی را در کلاس گذراندند، با هم مطالعه کردند و با هم درس خواندند. این برنامه به آن ها اجازه داد تا افق های مشترکی درباره مسائل مذهبی، سیاسی، ادبیات، تاریخ و سیاست خارجی به دست آورند. زوج های موفق به نقاط قوت و منافع یکدیگر می پرداختند، اگر یکی از آن ها فعالیت جدیدی را شروع می کرد، شریک دیگر او را حمایت و مشارکت می کرد. در نتیجه پیوند عاطفی قوی تر و عشق عمیق تری بین آن ها شکل می گرفت.

زوج های موفق سعی می کنند در هر شرایطی باعث شادی شریک خود شوند. همه زن و شوهرها با هم اختلافاتی دارند و گاهی سر بسیاری از مسائل با هم بحث می کنند اما زوج های موفق این درگیری ها را مدیریت کرده و سعی می کنند شادی همدیگر را تامین کند.

– زوج های موفق هرگز قدم زدن باهم را متوقف نمی کنند.
یکی از عناصر مشترک بین زوج های موفق، توانایی آنها در حفظ روحیه بود. بعضی از آنها یک روز را برای قدم زدن انتخاب می کردند، بعضی دیگر برای زندگی عاشقانه برنامه ریزی می کردند. آن ها در مسیر زندگی کنار هم قدم می زنند.

– زوج های موفق به یکدیگر شادی می دهند.
زوج های موفق سعی می کنند در هر شرایطی باعث شادی شریک خود شوند. همه زن و شوهرها با هم اختلافاتی دارند و گاهی سر بسیاری از مسائل با هم بحث می کنند اما زوج های موفق این درگیری ها را مدیریت کرده و سعی می کنند شادی همدیگر را تامین کند.

– زوج های موفق به قاعده 60/40پایبند هستند.
بوگگز و میلر همچنین کشف کردند که مردان سطح بالاتری از خودخواهی دارند. “والتر” که با آنها مصاحبه کرده بود به آنها گفت: من هرگز فراموش نخواهم کرد که مربی من چهل سال پیش به من و همسرم گفت که اکثر مردم فکر می کنند که ازدواج 50/50 است، در صورتی که این اصل درست نیست بلکه زوج های موفق به اصل 60/40 پایبند هستند.

– زوج های موفق دارای ارزش های مشترک هستند.
مهم است که ارزش های اساسی یکسانی داشته باشیم. به عبارت دیگر، اگر شما آزاد هستید، با کسی ازدواج کنید که این را درک می کند. اگر شما فقیر هستید، باید با کسی ازدواج کنید که این را درک می کند، زیرا پول و اختلاف طبقاتی باعث شکاف در ازدواج می شود. بهتر است درانتخاب خود دقت کنید و فردی را انتخاب کنید که با او دارای ارزش های مشترکی هستید.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد