افراد موفق چه ویژگی هایی دارند؟

6 ماه پیش

افراد موفق ویژگی هایی دارند که افراد دیگر ندارند:

۱- فرصت‌هایی را که دیگران نمی‌بینند و پیدا نمی‌کنند آنها می‌بینند و پیدا می کنند.

۲- از مشکلات درس می‌گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می‌بینند و آن را معضل می دانند.

۳- روی راه‌ حل‌ها تمرکز می‌کنند.

۴- با هوشیاری و روش درست موفقیت‌شان را می‌سازند، در زمانی که دیگران آرزو می‌کنند موفقیت به سراغ‌شان‌ بیایند آنها موفقیت را می سازنند.

۵- مثل بقیه افراد، ترس‌هایی دارند ولی اجازه نمی‌دهند ترس ها آن ها را محدود کنند.

۶- سوالات را درست و صحیح جواب می دهند. سوال‌هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می‌دهد.

۷- به ندرت از چیزی شکایت می‌کنند و انرژی‌شان را به خاطر آن از دست نمی‌دهند. شکایت کردن باعث می شود فرد در مسیر منفی‌بافی و بی‌ثمر بودن قرار گیرد.

۸- سرزنش نمی‌کنند. آنها مسئولیت کارها و نتایج کارهایشان را تماما به عهده می‌گیرند.

بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیک‌وار سپری شود.

۹- وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت‌شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت‌شان پیدا می‌کنند. آنها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می‌کنند و بیشتر از ظرفیت‌شان از خود توقع دارند.

۱۰- همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آنها برنامه‌ریزی کرده و کارهایشان را انجام می‌دهند تا استرس کمتری داشته باشند.

۱۱- خودشان را با افرادی متحد می‌کنند که با آنها هم فکر هستند.

۱۲- بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت‌انگیز باشند. آنها هوشیارانه انتخاب می‌کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی‌گذارند زندگی‌شان اتوماتیک‌وار سپری شود.

۱۳- به‌وضوح و دقیقا می‌دانند که چه چیزی در زندگی می‌خواهند و چه چیز نمی‌خواهند. آنها به جای اینکه صرفا تماشاگر زندگی باشند بهترین واقعیت را برای خودشان مجسم و طراحی می‌کنند.

۱۴- بیشتر از آنکه تقلید کنند، نوآوری می‌کنند.

۱۵- در انجام کارهایشان امروز و فردا نمی‌کنند و زندگی‌شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان از دست نمی‌دهند و در همان لحظه کار خود را انجام می دهند.

۱۶- آنها همواره برای یادگیری روی خودشان کار می‌کنند. آنها از راه‌های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن، شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می‌گیرند.

۱۷- همیشه نیمه پر لیوان را می‌بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند.

۱۸- دقیقا می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی‌شان را با این شاخه‌ پریدن و آن شاخه‌ پریدن از دست نمی‌دهند.

۱۹- ریسک‌های حساب‌شده‌ای انجام می‌دهند؛ ریسک‌های مالی، احساسی و شغلی.

۲۰- با مشکلات و چالش‌هایی که برایشان پیش می‌آید سریع و تاثیرگذار روبه‌رو می‌شوند و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی‌کنند. با چالش‌ها روبه‌رو می‌شوند و از آنها برای پیشرفت خودشان بهره می‌برند.

۲۱- منتظر قسمت، سرنوشت و شانس نمی‌مانند تا آینده‌شان را رقم بزند. آنها بر این باورند که با تعهد، تلاش و فعالیت بهترین زندگی را برای خودشان می‌سازند.

۲۲- وقتی مردم کاری نمی‌کنند؛ آنها مشغول فعالیت هستند. آنها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می‌کنند.

۲۳- بیشتر از افراد معمولی روی احساسات‌شان کنترل دارند. آنها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ‌گاه برده احساساتشان نمی‌شوند.

۲۴- ارتباطات خوبی دارند و روی رابطه‌ها کار می‌کنند و از رابطه ها بیشترین استفاده‌ را می کنند.

۲۵- برای زندگی‌شان برنامه دارند و سعی می‌کنند برنامه‌شان را عملی کنند. زندگی آنها از کارهای برنامه‌ریزی نشده و نتایج اتفاقی خالی است.

۲۶- در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می‌خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می‌فهمند.

۲۷- ارزش‌های زندگی‌شان معلوم است و زندگی‌شان را روی همان ارزش‌ها بنا می‌کنند.

۲۸- تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می‌دانند که پول و موفقیت مترادف هم نیستند. این در حالی است که خیلی‌ها خیال می‌کنند پول همان موفقیت است. ولی آنها دریافته‌اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله برای دستیابی به موفقیت است.

۲۹- اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده‌اند. آنها قوی هستند و راهی را می‌روند که کمتر کسی می‌تواند برود.

۳۰- از خودشان مطمئن هستند و می دانند کاری که انجام می دهند درست است و آنها را به موفقیت می رسانند.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد