تاثیر والدین در موفقیت فرزندان

4 ماه پیش

یک لحظه به زندگی خود نگاه کنید شما موفقیت را چگونه اندازه می گیرید؟ آیا از طریق حساب کردن اموالتان یا کاری که انجام می دهید، موفقیت را اندازه می گیرید؟ آیا منظور شما از موفقیت، موفقیت فرزندانتان است؟ در مورد آنچه که احساس می کنید باعث موفقیت شما در زندگی می شود فکر کنید و آنها را بنویسید. چیز شگفت انگیزی که در مورد والدین وجود دارد این است که حتی زمانی که علم به چیزی ندارند، سعی می کنند آن را به فرزندانشان آموزش دهند. بنابراین لیست موفقیت های شما بسیار مهم است و پایه ی زندگی شما را تشکیل می دهند. این به عنوان نقطه شروع بسیار مهم است زیرا فرزندانتان آنها را دنبال خواهند کرد.

لیست های خود را یکبار دیگر بخوانید و در مورد چگونگی یادگیری عناصر موفقیت فکر کنید و آنها را در گروه های احساسی، معنوی، فیزیکی و اقتصادی قرار دهید. مهم است که ابتدا آنها را به صورت جداگانه در نظر بگیریم. همه ما دارای استعدادهای مختلفی هستیم که در موفقیت هایمان نقش بسزایی دارند. برای بعضی افراد ممکن است موفقیت در کسب و کار تعریف شود، برای بعضی دیگر ممکن است تبدیل شدن به یک مدیرعامل موفقیت باشد و برای بعضی دیگر ممکن است موفقیت در گروهی باشد که با افراد مختلف در آن کار می کنند.

فرزندان ما یک فرد جداگانه ای هستند و ممکن است مسیر کاملا متفاوتی را نسبت به ما طی کنند. ممکن است عقاید و باورهای آنها با ما فرق کند، در نتیجه اهداف آن ها نیز با اهداف ما یکسان نخواهد بود.

برای اینکه یک فرزند موفق داشته باشیم، ابتدا باید به این نکته پی ببریم که موفقیت تنها به معنی پولدار شدن فرزندان ما نیست. هنگامی که ما از طریق مدل سازی در می یابیم که چگونه می توان موفقیت را اندازه گیری کرد، آن ارزش ها را با فرزندانمان به اشتراک می گذاریم. باید اذعان کنیم که فرزندان ما یک فرد جداگانه ای هستند و ممکن است مسیر کاملا متفاوتی را نسبت به ما طی کنند. ممکن است عقاید و باورهای آنها با ما فرق کند، در نتیجه اهداف آن ها نیز با اهداف ما یکسان نخواهد بود. ما برای موفقیت فرزندانمان باید بتوانیم با طیف گسترده ای از افراد (مهارت های مدیریتی و مهارت های رهبری) کار کنیم زیرا آنها قادر به شناسایی یک مشکل هستند و درک می کنند چگونه می توان به حل یک مشکل پرداخت. این ها ترکیبی از فرمول های موفقیت هستند که به شیوه های مختلف برای فرزندان امکان پذیر است. بچه ها به حمایت و توانایی های ما برای فراخوانی ویژگی های مثبت نیاز دارند. آنها حتی در سن جوانی قادر به انجام این کار هستند و با تلاش و کوشش می توانند به هدف هایی که انتظار دارند دست پیدا کنند.
اما برای کاهش زمان و انرژی باید در نظر بگیریم که کودکان ما به چه چیزهایی نیازی ندارند. ممکن است اهداف کودکان با نیازها و خواسته های مشابه شروع شود و اساسا این همان طرح رسیدن به موفقیت در زندگی است. بهترین و قدرتمند ترین نکته ای که باید بفهمید این است که شما می توانید با اشتباه کردن از آن درس بگیرید. اشتباهات والدین می تواند به موفقیت فرزندان کمک کند، به این صورت که اشتباهات ما می تواند به کودکان یک نقطه مقایسه بدهد. اغلب بچه هایی که به سختی زندگی می کنند در زندگی موفق می شوند و به رشد قابل توجهی دست پیدا می کنند. آنها ممکن است والدین خود را از دست داده باشند، یا در فقر زندگی کنند. فاکتورهای بیرونی زیادی وجود دارد که به فرزندان ما مربوط می شود و ما هیچ کنترلی بر آنها را نداریم. این چیزها، به جای اینکه تأثیر منفی داشته باشند، می توانند تبدیل به موقعیتی شوند که برای آنها موفقیت ایجاد می کند.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد