در مسیر تغییر آیا باید دیگران را قضاوت کنیم؟

9 ماه پیش

هنگامی که ما شروع به پیشرفت می کنیم اغلب اطرافیان را زیر نظر می گیریم و آن ها را بررسی می کنیم و متوجه می شویم کاری که انجام می دهند اشتباه بوده و مشکلاتشان برای ما کاملا مشهود است. به این ترتیب ممکن است سعی کنیم به آن ها کمک کنیم که همه چیز را همان طور که ما می بینیم ببینند. ولی اکثر افراد نمی خواهند آن را ببینند. آن ها در برابر نقد و چیزی که ما اشتباه می خوانیم اغلب مقاومت می کنند و به احتمال زیاد در آن ها احساس بدی به وجود می آید. در بیشتر موارد افراد به مسائل و مشکلات خود آگاه هستند اما درد ماندن در همین حالت فراتر از درد تغییر نیست م ممکن است بخواهند همیشه همینطوری بمانند.
زمانی که بخواهید به افراد چیزهایی بگویید که برای شنیدن آن ها آماده نیستند دست کم حرف های شما را رد می کنند. اگر حس می کنید افراد نمی توانند تغییر را درک کنند یا با شما به توافق برسند سعی نکنید آن ها را با خود همراه کنید زیرا این کار در نهایت به نتیجه خوبی نمی رسد.
شاید برای ادامه مسیر تغییر به دنبال تایید دیگران هستید که این کار در هر زمان فاجعه است. مطمئنا افراد دیگر می توانند به شما انگیزه بدهند اما نمی توانید به آن ها تکیه کنید. با این حال ایده خوبی است که در جمع افراید که شما را تشویق و حمایت می کنند قرار بگیرید چرا که بعد از مدتی ممکن است اعتماد به نفس شما کاهش پیدا کند و حضور این افراد مشوق شما باشد.

به حرف های ناامید کننده اطرافیان خود اهمیت ندهید. هر چه به گذشته بیشتر فکر کنید و از لحظه حال غافل شوید دچار یاس و سردرگمی خواهید شد.

اگر می خواهید احساس نیاز به تغییر را در افراد دیگر زنده کنید ابتدا باید روی خودتان کار کرده و از خودتان شروع کنید. فقط کار خود را انجام دهید. افراد به تغییرات مثبت توجه خواهند کرد. با بیان تجربیات و اندیشه ها و کارهایی که تا کنون انجام داده اید می توانید افراد علاقه مند را به تغییر ترغیب کنید.
به حرف های ناامید کننده اطرافیان خود اهمیت ندهید. هر چه به گذشته بیشتر فکر کنید و از لحظه حال غافل شوید دچار یاس و سردرگمی خواهید شد. بدانید که هیچ رابطه ای تا ابد ادامه دار نخواهد بود و اینکه دیگران در زندگی خودشان چطور رفتار می کنند به شما ارتباطی ندارد. در شروع کار برای تغییر لیستی از این موارد تهیه کنید و سعی کنید همه آن ها را در زندگی خود به کار بگیرید.
تغییراتی که در خود و زدگیتان به وجود می آورید روی روابطتان با دیگران و سایر موارد بیرونی تاثیر خواهد گذاشت و مهم است که شما چطور برخورد کنید.
ممکن است وقتی از حمایت و تشویق دیگران محروم شوید احساس خشم و ناراحتی به شما دست بدهد. شاید مسائل مختلفی مطرح شود که حسن نیت شما را نسبت به دیگران و اطرافیان از بین ببرد. اولین گام برای غلبه بر این موانع تصدیق احساساتان در مورد آنچه اتفاق می افتد است. خودتان را قضاوت نکنید یا ضعیف ندانید. زیرا شما بهتر از قبل می دانید که این تفکرات به راحتی از بین می رود.
تا زمانی که اعتراف نکنید که احساس خوبی ندارید نمی توانید آن را به حس بهتری تبدیل کنید.
اگر این مراحل را طی کرده اید به این معنی است که در حال پیشرفت هستید به طوری که حتی اگر احساس خوبی نداشته باشید باید به خودتان افتخار کنید.

جهت آشنايي بيشتر با قانون جذب و رسيدن به اهداف و موفقيت ، به کانال تلگرام گروه تحقيقاتي مثبت بين بپيونديد:

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد