راز موفقیت زوج های موفق

5 ماه پیش

زوج های موفق می دانند که داشتن یک ارتباط خوب برای رفع مشکلات مهم و حیاتی است، در واقع اگر شما با طرف خود ارتباطی نداشته باشید نمی توانید با هم مشکلات را حل کنید. به همین دلیل آن ها اجازه نمی دهند که هیچ چیزی این اولویت را از بین ببرد. فیلسوف پل تیلچ می گوید: “رابطه عمیق یک انسان با انسان دیگر نیاز به مراقبت دارد.”

بنابراین در رابطه خود دقت کنید، در اینجا اسرار زوج های بسیار موفق بیان شده است:

1. زوج های موفق از یکدیگر لذت می برند.
ساده است آنها دوست دارند با هم صحبت کنند و با یکدیگر همکاری کنند. بیتل رینگو استار بیش از سه دهه است که با باربا ازدواج کرده است. او می گوید راز طول عمر رابطه زن و شوهر این است که: “من می دانم که بعضی اوقات او با من مخالف است. اما من زنم را دوست دارم. ما زمان زیادی را با هم می گذرانیم و این یک معامله است. ”

2. زوج های موفق با استعداد مبارزه می کنند.
هنگامی که دو نفر با هم زندگی می کنند، آنها مجبورند اختلاف نظرها را حل کنند. زوج های موفق مبارزه می کنند، اما این کار را با مهارت انجام می دهند؛ به طریقی که رابطه را قوی تر می کند، نه ضعیف تر. یکی از تکنیک های کاربردی آن ها انتخاب کلمات است. به عنوان مثال، محققان دانشگاه کالیفرنیا به زوج های موفق نگاه کردند و متوجه شدند که آنها به جای ضمایر تک (من) از ضرایب جمع (ما) استفاده می کنند. در نتیجه، آن ها نسبت به زوج هایی که از ضمایر مفرد استفاده می کردند کمتر دچار تنش می شدند. استفاده از ضمیر جمع در طول مبارزه کمک می کند تا زوج ها خود را در یک تیم هماهنگ احساس کنند. آن ها در درگیری، عادلانه و سخاوتمندانه برخورد می کنند.

تصمیم آگاهانه بگیرید تا طرف را ببخشید، ناراحتی را تحمل کنید، این کار شامل بخشیدن دیگران و نپذیرفتن تلافی است.

3. زوج های موفق به دنبال بخشیدن هستند.
آنها ممکن است ببخشند و فراموش کنند. هنگامی که آنها چیزی را اشتباه انجام می دهند، عذر خواهی می کنند. زوج های موفق، راه بخشیدن و عذر خواهی را می دانند، آن ها این مراحل را برای رسیدن به بخشش ذکر می کند:

برای مدت زمان کوتاهی از تفکر در مورد شخص یا رویداد صرف نظر کنید.

از مجازات اجتناب کنید، نه در مورد آن فکر کنید و نه برای تنبیه از روش های کوچک یا بزرگ استفاده کنید.

تصمیم آگاهانه بگیرید تا طرف را ببخشید، ناراحتی را تحمل کنید، این کار شامل بخشیدن دیگران و نپذیرفتن تلافی است.

4. زوج های موفق در مسیرهای طولانی با هم هستند.
زوج های موفق تنها به وعده های یکدیگر عمل نمی کنند؛ آنها می دانند که فقط در شرایط خوشحالی و شادی کنار هم نیستند بلکه در شرایط بد هم کنار هم هستند. زیرا ما در تمام شرایط کنار هم زندگی می کنیم از جمله: ثروتمندی، فقیری، بیماری و سلامتی.

5. زوج های موفق در مورد یکدیگر افعال مثبت به کار می گیرند.
جان گوتمن، پژوهشگر ازدواج، می گوید که روابط زوج های خوشحال با توجه به احترام، محبت و همدلی مشخص می شود و آن ها نسبت به آنچه که در زندگی اتفاق می افتد توجه کافی می کنند. علاوه بر این، تحقیقات او نشان می دهد که زوج های خوشحال و پایدار در هنگام تعارض پنج جمله مثبت در برابر یک جمله منفی بیان می کنند. در مقابل، زوج هایی که در طلاق به سر می برند، جملات منفی بسیاری به کار می برند.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد