زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید

4 ماه پیش

متأسفانه، بسیاری از مردم موفقیت خود را با موفقیت کسانی که در اطراف آنها هستند مقایسه می کنند. اگر بخواهید احساس خوشبختی کنید، باید زندگی خود را برای خود به ارمغان بیاورید. بسیاری از مردم تمایل دارند که نقاط ضعف زندگی خود را با نقاط قوت زندگی دیگران مقایسه کنند. به یاد داشته باشید که همه افراد ممکن است پشت درهای بسته بمانند و با تراژدی، ناامیدی و سایر مشکلات دست و پنجه نرم کنند. به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از رسانه های اجتماعی را محدود کنید و به جای اینکه خودتان را با افرادی که بهتر از شما هستند مقایسه کنید، با کسانی که پایین تر از خودتان هستند مقایسه کنید. این کار به شما کمک می کند تا از آنچه که دارید احساس خرسندی کنید. احساس خرسندی از داشته ها می تواند به افزایش شادی و اعتماد به نفس کمک کند. نعمت های خود را به یاد آورید و از آنچه در زندگیتان به دست می آورید احساس شادی کنید، اگر همیشه به بر نداشته های خود متمرکز کنید احساس ناراحتی می کنید. در عوض، هر روز برای چیزهایی که دارید، خدا رو شکر کنید. به چیزهای مهمتر فکر کنید، از عزیزان خود قدردانی کنید. مراقب سلامتی خود باشید و به یاد داشته باشید بدن سالم یک ذهن سالم را هدیه می دهد.

احساس خرسندی از داشته ها می تواند به افزایش شادی و اعتماد به نفس کمک کند. نعمت های خود را به یاد آورید و از آنچه در زندگیتان به دست می آورید احساس شادی کنید.

اگر فرصتی برای درخشش داشته باشید، آن را از دست ندهید. نگران نباشید وقت و انرژی برای یک فرصت خوب وجود دارد، از خود بپرسید: آیا این کار به اهداف من پایان می دهد؟ اگر این کار را بکنید، از شر تعهدات دیگر خلاص خواهید شد. به یاد داشته باشید، برخی از شانس ها تنها یک بار به سراغ شما می آیند پس از فرصت ها استفاده کنید. این به این معنا نیست که شما باید تمام پس اندازهای خود را دور بریزید یا از شبکه ایمنی خود خلاص شوید، بلکه فقط بدان معنی است که شما بایستی پیشنهادات خود را برای پیشبرد به اهدفتان ارائه کنید. خود را با افراد مثبت محاصره کنید، زیرا آنها خوشحال، مهربان، سخاوتمند هستند و در کار موفق می شوند. به نیروها یا کسانی که با شما اهداف مشترک دارند، بپیوندید. اجازه ندهید حسادت در شما راه پیدا کند، موفقیت هیچ کس تهدیدی برای شما نیست. هنگامی که می خواهید با کسی ارتباط برقرار کنید، از خودتان بپرسید که این فرد در شما انگیزه، افکار مثبت و اعتماد به نفس ایجاد می کند یا احساس خستگی، غرور و بی عدالتی ایجاد می کند. اگر در بین دوستان یا اعضای خانواده افرادی هستند که احساس منفی در شما ایجاد می کنند زمان صرف شده با آنها را محدود کنید. بیش از حد وقت و انرژی خود را هدر نکنید و به دنبال روابطی باشید که به شما کمک می کند تا زودتر به اهداف خود برسید. اگر فکر می کنید که به کسی نیاز دارید تا به شما کمک کند، از مشاوره کمک بگیرید. مرزهای خود را با دیگران تنظیم کنید و از نیازهای خود حمایت کنید. مراقب دیگران باشید تا مورد سوء استفاده کسی قرار نگیرید. به یاد داشته باشید که داشتن یک شخص خوب به این معنی نیست که برای شما اقدامات خشونت آمیز یا اقدامات غیرقانونی انجام دهد. به مرزهایی که دیگران برای شما تعیین کرده اند احترام بگذارید. هنگامی که آنها به شما می گویند به تنهایی نیاز دارند، به خواسته های آن ها گوش کنید.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد