ضمیر ناخودآگاه چیست؟

3 ماه پیش

سلام خدمت همراهان عزیز و دوستان همیشگی وبسایت مثبت بین امروز مطلبی برایتان آماده کرده ایم با مضمون ضمیر ناخود آگاه چیست؟ که امیدواریم از آن لذت ببرید.

ضمیر ناخودآگاه چیست؟

شما می توانید ضمیر ناخودآگاه را بعنوان فضای عملکرد و حفظ و ذخیره تمام چیزهایی که هم اکنون و در حال حاضر آگاهی شما روی آنها نیستند تصور کنید بعنوان مثال در همین لحظه در حال نفس کشیدن بشکل ناخودآگاه بودید ضمیر ناخودآگاه همه تجربیات زندگی شما و گذشته و خاطرات همچنین باورها و مهارتها و تمامی چیزهایی را که تابحال دیده اید را در بر دارد همچنین بخش اعظمی از عملکردهای ناخودآگاه بدن شما مثل نفس کشیدن ضربان قلب هضم و کنترل دمای بدن و خیلی اعمال دیگر که از محدوده آگاهی شما خارج است نیز بعهده ضمیر ناخودآگاه شماست.

Unconscious

نمونه ای برای فهم و تجربه ضمیر ناخودآگاه

شخصی در نظر دارد که آموزش ببیند که چگونه می تواند رانندگی کند در اوایل کار او نمیتواند در حال رانندگی کار دیگری انجام دهد مثلا با شخص دیگری صحبت کند چون می بایست تمامی تمرکز خود را روی فعالیت هایی که در حین رانندگی نیاز است انجام دهد معطوف کند دلیل این اتفاق این است که شخص در حال استفاده از ضمیر ناخودآگاه خود برای انجام رانندگی است و هنوز رانندگی کردن برایش تبدیل به یک فرایند ناخودآگاه نشده.

Unconscious

چند وقت بعد و به مرور زمان رانندگی برای این شخص بسیار عادی می شود و حتی بدون اینکه نیاز باشد به آن فکر کند شروع به رانندگی می کند حتی امکان دارد که او درحال رانندگی بتواند کارهای دیگری نیز انجام دهد مثل صحبت با موبایل یا فرد کناری و حتی فرستادن پیام با گوشی این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که رانندگی به ضمیر ناخودآگاه شخص انتقال پیدا کرده بنابر این ضمیر ناخودآگاه او آزاد شده و می تواند به کارهای دیگری بپردازد.

چگونه ضمیر ناخودآگاه خود را برنامه ریزی کنیم

وقتیکه آموزش ها در رابطه با رانندگی کردن شما در ضمیر ناخودآگاه نصب می شود دقیقا مانند یک برنامه درآن خفظ می گردد و ثبت می شود تصور کنید که ذهنتان مانند یک کامپیوتر عمل می کند در این صورت تمامی اطلاعات ثبت شده در ذهن مانند نرم افزارش اجرا می کنند که می توانند بصورت خودکار هر زمان که به آنها نیاز شود فعال شوند برای فعالیت های دیگر و احساسات هم اینگونه عمل می کند.

Unconscious

به عنوان مثال زمانیکه از چیزی ناراحت می شوید یا مورد آزار کسی قرار می گیرید برنامه عصبانی شدن و خشم اتوماتیک وار بعنوان نتیجه آن اجرا می شود و حاصل آن عکس العملی است که امکان دارد پس از اجرای آن پشیمان شوید با تنظیم و برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه با برنامه های صحیح می توانید خیلی از مشکلات شخصی خود را اصلاح کنید.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد