عادت هایی که باعث موفقیت می شود

4 ماه پیش

شاید این جمله را بارها شنیده باشید که اگر به سختی کار کنید حتما موفق خواهید شد. عوامل مختلفی برای دستیابی به موفقیت بیان شده ا ست که مشخص نیست که آیا همه آنها واقعا درست هستند.

بنابر تجربه من، داشتن چند عادت مهم و تمرین دوباره آن ها باعث موفقیت می شود. قوانینِ شخصی من برای کسب موفقیت شامل موارد زیر است:

اهداف خود را تعریف کنید.
این هدف ها می توانند اهداف کسب و کار یا اهداف زندگی باشند، اما دانستن هدف و درک مقصد شما قابل پیش بینی نیست. یک نفر هر روز کار می کند و کارهای مورد نیاز خود را به صورت صحیح و در زمان خودش انجام می دهد، در حالی که فرد دیگری همان کارها را می کند، اما همیشه به دنبال ارتقاء شغلی، افزایش حقوق و یا هدف دیگری است. شما فکر می کنید کدامیک سریعتر موفق خواهند شد؟

با افراد مناسب همکاری کنید.
این یک قاعده مهم در بسیاری از موقعیت های مختلف است. اگر شما مسئولیت یک تیم را بر عهده دارید، جذب افرادی که در موارد خاص بهتر از شما هستند، شانس موفقیت تیم را بهبود می بخشد. اگر شما یک کارآفرین هستید، همکاری با دیگر کارآفرینان در زمینه های مختلف باعث می شود شما چیزهایی که نمی دانستید را یاد بگیرید. اگر شما یک شبکه دارید، به دیدار افراد مختلف بروید. جالب است مردم سود سهام را پرداخت می کنند.

مهم نیست که در چه سطحی هستید، کارفرمایان و مدیران دوستدار کارمندانی هستند که می دانند که چه کاری باید انجام دهند و چه کاری نباید انجام ندهند.

جلوتر بروید.
شما ممکن است این کار را برای خود انجام دهید، قبل از اینکه رئیس شما خواسته ای را بیان کند آن را پیش بینی کنید و اگر می توانید انجام دهید. مثلا برای دوست یا همکار خود قهوه یا چای بیاورید، شما تعجب خواهید کرد که این حرکات کوچک چه تاثیر بزرگی خواهند داشت.

اعتماد به نفس داشته باشید.
بعضی از افراد به طور طبیعی اعتماد به نفس دارند، اما بعضی دیگر باید تمرین کنند. هر کدام از شما، به دنبال این هستید که با اعتماد به نفس کامل عمل کنید. حتی زمانی که شما شکست می خورید، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید.

ابتکار عمل و یکپارچگی را تقویت کنید.
مهم نیست که در چه سطحی هستید، کارفرمایان و مدیران دوستدار کارمندانی هستند که می دانند که چه کاری باید انجام دهند و چه کاری نباید انجام ندهند.

خلاق باشید.
جرات داشته باشید و کاری خارج از چیزی که قبلا انجام می دادید، انجام دهید. ممکن است بعضی افراد بگویند که نمی توان آن کار را انجام داد، اما به افکار پوچ و ابلهانه آن ها توجه نکنید. مردم موفق، خلاقیت را بخشی از کار روزانه خود می دانند.

مثبت باقی بمانید.
نگرش مثبت بسیار بیشتر از یک نگرش منفی به شما کمک خواهد کرد. کارفرمایان افراد مثبت را بیشتر دوست دارند و احترام بیشتری نسبت به آنها قائل هستند. از تفکر مثبت برای کارهای دشوار یا تکراری استفاده کنید، شما می توانید خود را در معرض فشار قرار ندهید.

یاد بگیرید که واقعیت را بگویید.
به خصوص در محیط کسب و کار، برای گرفتن تصمیم درست بهتر است واقعیت را بیان کنید و از هر شایعه ای اجتناب کنید.

تمرکز کنید.
تمرکز، باعث می شود که شما کارآیی بیشتری داشته باشید و اشتباهات کمتری مرتکب شوید. آزمایش کنید تا زمانی که طول کار بهینه ای را که می توانید انجام دهید، پیدا کنید.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد