قانون جاذبه و غلبه بر ترس

10 ماه پیش

همه ی ما در زندگی ترس را تجربه کرده ایم، این حس مربوط به گروه سنی و جنسی خاصی نمی باشد. همه ی ما از کودکی با این حس بزرگ شده ایم و به دنبال این بوده ایم که آن را رفع کنیم. ترس مخصوص فیلم های ترسناک نیست بلکه گاهی در خانه، خیابان و حتی محل کار فرد دچار ترس می شود، اگر شدت این ترس زیاد باشد برای قلب خطرناک است و گاهی منجر به سکته قلبی می شود. گاهی ترس ها گذرا هستند و نباید به آن توجه کرد اما در مواقعی ترس‌ها که می‌تواند زندگی و کار ما را تحت تأثیر قرار دهند و کارآیی‌مان را کاهش دهد. این نوع ترس باعث می‌شود احساس ناامنی کنیم و نمی‌گذارند مسیرمان را به سمت موفقیت درست طی کنیم. ترس از بیکار شدن، درست انجام ندادن کارها، اختلاف با همکاران، برقرار نشدن ارتباط صحیح با مدیر، تأثیر گذاشتن زندگی و مسئولیت‌های آن بر کار و… از جمله ترس‌هایی هستند که ممکن است در زمینه کار احساس کنیم و البته نباید بگذاریم روی کارمان تأثیر منفی بگذارند:

برای اینکه بتوانید راه حلی برای این ترس‌ها پیدا کنید اول باید بدانید که فقط شما نیستید که چنین حسی پیدا کرده اید. هرکسی ممکن است در محل کارش همین حس را تجربه کرده باشد. گاهی ترس هایی که ما تجربه می کنیم مشترک هستند و بسیاری از افراد آن راتجربه کرده اند اگر به این قضیه باور داشته باشیم راحت تر با احساس ترس کنار می آییم. بسیاری از کارآفرینان و افراد موفق در زندگینامه خود تمام این ترس ها را بیان کرده اند همچنین گفته اند که چگونه با این ترس ها مقابله کرده اند شما هم با اندکی تحمل می توانید راه حل هایی را پیدا کنید.

برای اینکه بتوانید راه حلی برای این ترس‌ها پیدا کنید اول باید بدانید که فقط شما نیستید که چنین حسی پیدا کرده اید. هرکسی ممکن است این حس را تجربه کرده باشد.

نکته ای که اهمیت بسیاری دارد این است که نباید از شکست واهمه داشته باشید. همه ی ما در زندگی، کار، تحصیل شکست هایی داشته ایم اما شکست مقدمه ی پیروزی است. به شکست های خود فکر نکنید به هدف خود فکر کنید و کسانی که دوستشان دارید. گاهی انگیزه برای ادامه ی کار اهمیت بسیاری دارد.

یکی از نکات منفی ترس این است که ممکن است موقعیت‌های خوب را از دست بدهید. در واقع شما محتاط می‌شوید و برای اینکه همین موقعیتی را که دارید از دست ندهید از این موقعیت‌های مناسب می‌گذرید و دست به کارهای جدید نمی‌زنید، اما حتماً بعدها حسرت همین فرصت‌های از دست رفته را می‌خورید. اگر به فرصت‌هایی که به دلیل ترس از دست داده اید فکر کنید شاید دیگر نگذارید این اتفاق بیفتد و بر ترس غلبه کنید.

معمولاً با ترس نخستین راه حلی که به ذهن‌مان می‌رسد حذف آن موقعیت است. مثلاً می‌ترسید که نتوانید طرح جدید مجموعه را درست انجام دهید و اعلام می‌کنید که به دلیل مشکلات شخصی نمی‌توانید در آن همکاری کنید. بهترین راه این است که در این مواقع به موفقیت‌های کوچک و بزرگی که در کارتان به دست آورده اید فکر کنید تا اعتماد به نفس پیدا کرده و مطمئن شوید که شما هم می‌توانید در این طرح مفید باشید و به این شکل می‌بینید دیگر خبری از ترس نیست.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد