خانه / مقالات / قانون جذب و نقش ترس در شکل گیری آن
افراد موفق و ثروتمند به صورت اتفاقي و شانسي به موفقيت و ثروت نرسيده اند. بلكه از رازهايي آگاهي دارند كه شما هم ميتوانيد با شركت در اين دوره از آن رازها باخبر شويد

قانون جذب و نقش ترس در شکل گیری آن

امروز هم با شما همراهان گرامی هستیم با موضوع قانون جذب و نقش ترس در شکل گیری آن دیدگاه هر فردی ممکن است تغییر کند، مثلا ممکن است بعضی افراد زمانی تفکر مثبت داشته باشند اما مدتی بعد افکار منفی به سراغشان بیاید و بر عکس عده ای افکار منفی داشته باشند و بعد خوش بین و مثبت بین شوند.

قانون جذب و اندیشه مثبت

اندیشه مثبت برای تمامی گروه های سنی و جنسی مفید است، قانون جذب همه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد از کودک چند ساله تا افراد مسن با قانون جذب می توانند تمام زندگی خود را تحت تاثیر قرار دهند اکثر ما ترجیح می دهیم مثبت گرا باشیم، نه منفی گرا، اما قانون جذب و تفکر مثبت یک واژه ی نرم است که بسیاری از ما به آسانی از آن رد می شویم.

قانون جذب

دیدگاه هر فردی ممکن است تغییر کند، مثلا ممکن است بعضی افراد زمانی تفکر مثبت داشته باشند اما مدتی بعد افکار منفی به سراغشان بیاید و بر عکس عده ای افکار منفی داشته باشند و بعد خوش بین و مثبت بین شوند افکار مثبت می توانند در زندگی ما ارزش واقعی ایجاد کنند، همچنین در ما مهارت هایی ایجاد کنند که همیشه لبخند داشته باشیم و کارهای مثبت انجام دهیم.

قانون جذب و تأثیر تفکر مثبت بر روی کار

استفاده از قانون جذب و تأثیر تفکر مثبت بر روی کار، سلامت و زندگی توسط افرادی که در این حوزه ی تخصصی مطالعه می کنند بررسی می شود، یکی از این افراد باربارا فردریککسون است فردریککسون یک محقق روانشناسی مثبت در دانشگاه کارولینای شمالی است، او یک مقاله برجسته ای ارائه می دهد که بینش های شگفت آوری درباره تفکر مثبت و تاثیر آن بر مهارت ها را ارائه می دهد.

قانون جذب

قانون جذب و مضرات افکار منفی

بیایید بگوییم که وقتی شما از راه جنگل می روید و ناگهان گام های ببر را بر روی مسیر پیش رویتان می بینید، می ترسید و مغز شما یک احساس منفی را ثبت می کند محققان به مدت طولانی متوجه شده اند که احساسات منفی مغز شما را برای انجام یک اقدام خاص برنامه ریزی می کند برای مثال، هنگامی که این ببر از مسیر شما عبور می کند، شما می ترسید بقیه جهان مهم نیست، بلکه شما به طور کامل بر روی ببر تمرکز می کنید و به این فکر می کنید که چگونه می توانید از آن دور شوید.

قانون جذب

به عبارت دیگر، احساسات منفی ذهن شما را محدود می کنند و افکار شما را پراکنده می کنند در همان لحظه ممکن است گزینه ای برای صعود از درخت، برگ برداشتن یا گرفتن یک چوب داشته باشید، اما مغز شما همه این گزینه ها را نادیده می گیرد، زیرا وقتی یک ببر در مقابل شما ایستاده است فقط می ترسید و این ترس باعث افکار منفی می شود این یک غریزه مفید است که شما در تلاش برای نجات زندگی خود باشید، مشکل این است که مغز شما طوری برنامه ریزی شده است تا به احساسات منفی به همان شیوه پاسخ دهد.

قانون جذب و کنترل خشم

برای مثال، هنگامی که شما در حال مبارزه با کسی هستید، خشم و احساسات شما ممکن است شما را به نقطه ای برساند که شما نتوانید در مورد هر چیز دیگری فکر کنید یا هنگامی که شما در مورد کارهایی که امروز باید انجام دهید تاکید داشته باشید، ممکن است دشوار باشد که کار دیگری را شروع کنید شما اگر نتوانید خشم خود را کنترل کنید نمیتوانید از قانون جذب در زندگیتان استفاده کنید.

قانون جذب

در هر مورد مغز شما از دنیای بیرون بسته می شود و بر احساسات منفی ترس، خشم و استرس تمرکز می کند، درست همانطور که در مقابله با ببر انجام می شود احساسات منفی مانع دیدن مغز شما از گزینه های دیگر و انتخاب هایی که شما را محاصره می کنند،و مانع دسترسی شما به قانون جذب می شود.

به اشتراک بگذارید:
به کانال تلگرام سایت مثبت بین بپیوندید.آموزش های قانون جذب را از دست ندهید!

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

x

این مطالب را نیز ببینید!

قانون جذب و فرایند خواسته ها

سلام و درود خدمت همراهان همیشگی وبسایت مثبت بین در قانون جذب ...