هشت عنصر مهم برای موفقیت

5 ماه پیش

موفقیت برای بسیاری از افراد از لحاظ مالی تعریف شده است در حالی که این تعریف، تعریف کاملی نیست. موفقیت یعنی به همه موضوعات جامعه نگاهی مثبت داشته باشیم. علیرغم فشارهای اجتماعی، انواع مختلفی از موفقیت وجود دارد که دربرگیرنده احساسات و اعتقاد ما هستند. ما با نگاه کردن به آن ها می توانیم درهایی را باز کنیم که ما را به سمت موفقیت هدایت می کند. یکی از ایده هایی که بسیاری از افراد به من گفتند و مفید هم بود، 8 عنصر از موفقیت بود که در سال گذشته با مشتریان شرکت های بزرگ به اشتراک گذاشتم.

در ذهن من، موفقیت تنها پول نیست بلکه 8 عنصر برای موفقیت وجود دارد، اجازه دهید آنها را برای شما بیان کنم. شما می توانید در هر عنصری که در آن احساس رضایت می کنید موفق شوید:

– موفقیت درونی: شامل تفکر مثبت، اعتماد به نفس بالا، صلح داخلی و ارتباط معنوی قوی است.

– موفقیت فیزیکی: در واقع سلامتی شما ثروت شماست. اگر شما بیمار باشید نمی توانید کاری را انجام دهید، بنابراین سلامتی نقطه مهمی در زندگی شماست. افراد سالم شاید متوجه این موفقیت نباشند، اما افراد بیمار متوجه این موفقیت هستند.

– موفقیت خانواده: هنگامی که یک زندگی سالم و خانواده خوشحال دارید موفق هستید، بهتر است در محل کار هم خوشحال و شاد باشید. هیچ کس نیست که در پایان عمر خود از این که داشتن یک خانواده شاد را اولویت اول موفقیت خود دانسته است، احساس پشیمانی کند.

– موفقیت شغلی: به حداکثر رساندن توان خود یا رسیدن به بهترین موقعیت در حرفه خود، بسیار مهم است. رسیدن به جایگاه شغلی بالاتر باعث می شود به شما احساس خوبی دست دهد.

انسان ها از لحاظ روانشناختی به ارتباطات نیاز دارند. یک شبکه غنی از مربیان، متفکران و دوستان زندگی را ارزشمند می کند.

– موفقیت اقتصادی: داشتن پول مهم است چون زندگی را راحت تر و بهتر می کند. پول اجازه می دهد تا شما در یک خانه خوب زندگی کنید، تعطیلات زیبا داشته باشید و برای کسانی که دوست دارید هدیه بخرید.

– موفقيت اجتماعی: انسان ها از لحاظ روانشناختی به ارتباطات نیاز دارند. یک شبکه غنی از مربیان، متفکران و دوستان زندگی را ارزشمند می کند.

– موفقیت ماجراجویی: برای تحقق اهداف هر یک از ما نیاز به کشف رمز و راز در زندگی داریم. داشتن چالش برای شادی ضروری است و مغز انسان نیاز به استراحت دارد. ما موجودات خلاقی هستیم، بنابراین باید دائما چیزهای جدیدی کشف کنیم تا در زندگی احساس شادی کنیم. بسیاری از ماجراجویی ها اعم از ملاقات با افراد جدید یا بازدید از مکان های جدید یک عنصر ضروری از موفقیت هستند.

– موفقیت محبوب بودن: شاید عمیق ترین موفقیت ها این باشد که فرد محبوبی باشید و تعداد زیادی از افراد شما را دوست داشته باشند. هریک از افراد تمایل دارند که قابل توجه باشند و این عامل را موفقیت بزرگی می دانند.

اگر شما بخواهید موفقیت واقعی داشته باشید، از شما دعوت می کنم تا بر هر یک از این هشت عنصر تمرکز کنید. پول موفقیت را تعریف نمی کند و بسیاری از افراد ثروتمند ناراضی هستند. با تمرکز و به دست آوردن این عناصر نه تنها برای همه کسانی که در اطراف شما هستند، همیشه درخشان خواهید بود؛ بلکه خودتان نیز رضایت بیشتری خواهید داشت.

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد