چالش هایی برای ایجاد تغییرات مثبت

9 ماه پیش

سختی ها و قرار گرفتن در موقعیت های دشوار باعث رشد ما می شود و گاهی در این شرایط فرصت هایی ارائه می شود که می تواند ما را پیش ببرد. اما اغلب ما متوجه این احساس نمی شویم که در همین حالت ها می توان رشد کرد و خود را بالا کشید. چیزهایی که به طور واضحی غیرقابل بررسی هستند را حذف کنید. ذهن شما همه چیز را به طور عمیقی تحلیل می کند و گاهی اتفاقات ناخوشایند را پررنگ تر از حد معمول نشان می دهد. در واقع ذهن قدرت اداره کردن مسائل را در شما نادیده می گیرد و به این ترتیب هر چیزی می تواند شما را منحرف کند. در این موقعیت ها ممکن است همه چیز را انکار کنید و بخواهید چیزهای خوبی را به وجود بیاورید اما در نهایت همین نادیده گرفتن ها شما را به عقب بر می گرداند.
در این صورت بهتر است احساسات خود را به جریان در آورید. باید شجاعت این را داشته باشید که با موقعیت های مختلف و متفاوت روبرو شوید. با خودتان صادق باشید و احساس واقعی تان را در مورد زندگی و واقعیتی که تا کنون به وجود آورده اید درک کنید. ما واقعا نمی توانیم به جلو حرکت کنیم مگر اینکه با چیزهایی که پشت سر گذاشته ایم مواجه شویم. این به این معنی نیست که هر لحظه ما شاد می شود یا هرگز احساسات منفی دوباره به ما روی نمی آورند. بلکه روبرو شدن به شیوه ای درست با مشکلات و موانع و پیدا کردن راهی برای مقابله با آن ها می تواند برای ادامه زندگی مفید باشد.

احساس غم و ناراحتی شما را در موقعیتی قرار می دهد تا در مورد خوشبختی فکر کنید. زمانی که احساس می کنید هیچ انگیزه ای برای خوشبختی ندارید می توانید دست به اقداماتی بزنید که به پیشرفت شما کمک می کند.

اگر با قانون جذب کار می کنید بدانید که نمی توانید انرژی ها را به صورت معنی داری تغییر دهید بدون اینکه همه ناراحتی ها و نگرانی هایی که در سیستم اعتقادی و انرژی تان وجود دارد را بررسی کنید. البته دقت کنید بین تمرکز روی افکار منفی و بررسی آن ها تفاوت وجود دارد و این تفاوت نباید شما را سردرگم کند.
احساس غم و ناراحتی شما را در موقعیتی قرار می دهد تا در مورد خوشبختی فکر کنید. زمانی که احساس می کنید هیچ انگیزه ای برای خوشبختی ندارید می توانید دست به اقداماتی بزنید که به پیشرفت شما کمک می کند. اکثر افرادی که در مسیر توسعه فردی حرکت می کنند این کار را انجام می دهند زیرا نمی توان توقع داشت همه چیز خوب و مثبت پیش برود.
زمانی که شما در موقعیتی قرار می گیرید که احساس بدی دارید می توانید در مورد آنچه نسبت به موقعیت کنونی ترجیح می دهید فکر کنید. زمانی که همه چیز خوب پیش می رود قرار گرفتن در مسیر راحت است اما اگر با مانعی مواجه شدید بهتر است با آن کنار بیایید.
با این حال برخی اقدامات برای به دست آوردن منافع باید انجام شود. به طور طبیعی ممکن است از آینده ترس داشته باشید یا روی اتفاقات ناخوشایند زندگی تمرکز زیادی داشته باشید. به این ترتیب باید خودتان را از این شرایط رها کنید و نگذارید شما را به تسخیر در آورند. مرکز تمرکز خود را تغییر دهید. برای اینکه بتوانید شرایط خود را تغییر دهید عادت ها و رفتارها و انتخاب های خود را صادقانه ارزیابی کنید و شرایط مطلوبی را رقم بزنید.

جهت آشنايي بيشتر با قانون جذب و رسيدن به اهداف و موفقيت ، به کانال تلگرام گروه تحقيقاتي مثبت بين بپيونديد:

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

    هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد