خانه / مقالات / چگونه فرزندان موفق تری داشته باشیم؟
افراد موفق و ثروتمند به صورت اتفاقي و شانسي به موفقيت و ثروت نرسيده اند. بلكه از رازهايي آگاهي دارند كه شما هم ميتوانيد با شركت در اين دوره از آن رازها باخبر شويد

چگونه فرزندان موفق تری داشته باشیم؟

پدر و مادرها می خواهند فرزندان خود را خوشحال کنند و در تربیت آنها موفق شوند. اما توصیه های زیادی برای والدین وجود دارد. کودکان چه وقت باید به حرف شما گوش دهند؟ کدام مشاور قابل اعتماد است؟ برای پاسخ به این سوالات، ده ها مقاله علمی و مجله تحقیقاتی مطالعه کردم تا بتوانم یک لیستی از روش های علمی تهیه کنم. بر اساس این لیست می توان به کودکان اطمینان داد و آن ها را به یک فرد شاد تبدیل کرد. همانطور که بیشتر افراد می دانند، مشکلات احساسی والدین با مشکلات عاطفی فرزندان در ارتباط است. روانشناسان Carolyn و Philip Cowan همچنین دریافتند که والدین شاد احتمال دارد فرزندان شادتری داشته باشند. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا به شخص شادتری تبدیل شوید؟ در اینجا بسیاری از پیشنهادات علمی مطرح شده است.

خانواده های شاد هر چیز کوچک و بزرگی را جشن می گیرند: پایان هفته، کارنامه خوب، روز اول مدرسه، ارتقاء شغل، تعطیلات و جشنواره ها. این جشن ها می تواند بسیار ساده باشد مثلا رفتن به پارک، یا به همان اندازه بزرگ باشد مانند یک مهمانی شگفت انگیز. خانواده های شاد، شادی را به فرزندان خود منتقل می کنند. وقتی فرزندانتان با شما صحبت می کنند، توجه خود را به آنها معطوف کنید. اگر می خواهید آنها خوشحال و موفق باشند با آن ها ارتباط برقرار کنید، برقراری ارتباط با فرزندانتان بسیار مهم است. یک راه قدرتمند برای انجام این کار این است که هر زمان که آنها با شما صحبت می کنند، به طور کامل به آن ها توجه کنید. این به معنی است که روزنامه ها و دستگاه های الکترونیکی را کنار بگذارید و واقعا به چیزی که می خواهد بگوید گوش دهید. وقتی شما با ذکاوت بیشتری پاسخ می دهید باعث می شود که فرزندانتان ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند. زمان مشخصی را در کنار خانواده به غذا خوردن اختصاص دهید. این کار باعث می شود کودکان اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و نمرات بهتری بگیرند. در این صورت نوشیدن مشروبات الکلی، سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر یا مسائل روانشناختی کمتر برای آن ها اتفاق می افتد.

والدین باید برای فرزندان خود محیطی سرشار از دوستی ایجاد کنند و در عین حال برای حل اختلافات به آنها آموزش بدهند.

به کودکان خود آموزش دهید تا احساسات خود را مدیریت کنند. تحقیقات جان گتمن نشان می دهد کودکانی که می توانند احساسات خود را تنظیم کنند، بهتر عمل می کنند و این برای موفقیت در درازمدت بسیار مهم است. این کار باعث می شود کودکان حتی از سلامت جسمی بهتری برخوردار باشند. برای کمک به کودکان خود احساسات خود را مدیریت کنید، باید خودتان را عاطفی نشان دهید، با فرزندان خود هم دردی کنید، به فرزندانتان بگویید که همه احساسات قابل قبول هستند، اما همه رفتارها قابل قبول نیستند. فرزندانتان را متقاعد کنید و کودکان خود را برای ایجاد روابط معنی دار آموزش دهید. جک شونکوف و دبورا فیلیپس دریافتند که داشتن روابط قوی برای رشد کودکان و رفاه روانی آن ها حیاتی است. كودكانی كه در مدرسه روابط كمتری دارند، بیشتر در معرض مشكلات روانی قرار می گیرند.
والدین برای کمک به فرزندان خود باید روابط معنی دار ایجاد کنند. والدین باید به نشانه های احساسی فرزندان خود پاسخ مناسب بدهند و با انجام این کار به فرزندانشان احساس امنیت بیشتری ببخشند. این پایه و اساس عزت نفس را تشکیل می دهد. والدین باید برای فرزندان خود محیطی سرشار از دوستی ایجاد کنند و در عین حال برای حل اختلافات به آنها آموزش بدهند. برای فرزندان خود مرزهای معقول تعیین کنید و با این کار اعتماد به نفس، کودکان را افزایش دهید. دکتر نانسی دارلینگ و دکتر لیندا کالدول دریافتند که والدین موثر، منطق قوانین را برای فرزندانشان توضیح می دهند و با انجام این کار نه تنها ارتباط نزدیکتری با فرزندان خود ایجاد می کنند بلکه در تربیت فرزندانشان نیز موفق تر عمل می کنند.

به اشتراک بگذارید:
به کانال تلگرام سایت مثبت بین بپیوندید.آموزش های قانون جذب را از دست ندهید!

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

x

این مطالب را نیز ببینید!

5 باور اشتباه مدیران درباره تفویض اختیار

تفویض اختیار یکی از مهارت های اصلی و بنیادی مدیریت است و ...

logo-samandehi